Door kennisopbouw, (boven schoolse) kennisdeling en ontmoeting op veel besproken GKA-thema’s te stimuleren en te ondersteunen, bevorderen we kansengelijkheid. Om scholen die gezamenlijk werk willen maken van deze thema’s te verbinden, start de Gelijke Kansen Alliantie Landelijke GKA-agenda’s.

Landelijke agenda's

Binnen elk thema gaan scholen en samenwerkingsverbanden aan de slag met het (door)ontwikkelen en uitvoeren van een bewezen of veelbelovende interventie, het opbouwen en delen van kennis en praktijkervaringen, en bouwen ze aan een stevig netwerk. De landelijke agenda’s zijn erop gericht om boven-schoolse samenwerking te stimuleren, kennisontwikkeling te versnellen en structurele impact te realiseren op thema’s die van groot belang zijn voor kansengelijkheid in het onderwijs.

In de periode 2025-2027 worden er vier Landelijke GKA-agenda’s uitgevoerd:

De eerdere Landelijke GKA-agenda’s- Professionalisering ‘lesgeven in een grootstedelijke context’, Taal & Ouders en Omgaan met Armoede op Scholen- zijn inmiddels afgerond. De oude webpagina's zijn in brochure-vorm te downloaden:

Contact
Heeft u vragen of wilt u aan de slag met één van de thema’s? Dan kunt u terecht bij:

  • Nienke Dek; Coördinator Landelijke GKA-agenda’s en projectleider Taal & Ouders en Mondelinge Taalvaardigheid in de Kleutergroep
  • Rosanne Bruins Slot; Projectleider Lesgeven vanuit Hoge Verwachtingen en Familieschool